Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adolf Hitler - největší zločinec...

16. 2. 2008

ObrazekAdolf Hitler narozený 20.dubna 1889 v Braunau am Inn v Rakousku a zemřel 30.dubna v Berlíně v Německu. Byl německý národně sociální politik, ideolog nacismu a zakladatel a diktátor/vůdce nacistického Německa. Předcházející zkušenost neúspěšného umělce a vyznamenaného vojáka WWI spoluovlivnovaly jeho extremistické ambice, které pak vyústitili v založení nacistické strany (NSDAP). 

Hitler se narodil jako čtvrté dítě ze šesti. Všichni jeho sourozenci zemřeli ještě v dětském věku, až na nejmladší sestru Paulu (*1896), která Hitlera přežila o mnoho let.

V té době se upnuly ambice Adolfa Hitlera k výtvarnému umění, ale jeho despotický otec to nechtěl připustit, protože plánoval pro syna kariéru státního úředníka. Alois Hitler však zemřel 3. ledna 1903 na srdeční infarkt, a Hitlerovým tužbám tak už nic nebránilo. Dospívající se Hitler bezcílně toulal po Linci a snil. Jak sám později přiznal, bylo to období šťastného nicnedělání.

21. prosince 1907 zemřela Hitlerova matka Klára na rakovinu prsu. Hitler byl smrtí své matky velmi zdrcen, odtud možná je část nenávisti k Židům lékař jeho matky byl totiž Žid. Po této tragické události se nadobro odstěhoval do Vídně.

Hitler využil politické nastability Výmarské republiky roku 1923 k ,,Mnichovskému pivnímu puči,, ,ale byl dopaden  ana rok ve vězení kde také napsal knihu Mein Kampf(muj boj), kde formuloval vé cíle, projevil se zde jeho vyhraněný antisemitismus, rasismus a ukázal zde svoji představu o vůdčí roli nordické rasy.  

Na politické scéně se výrazněji angažuje v r.1932 kdy se konají v Německu prezidentské volby, ty ovšem vyhrává Paul von Hinderburg. Nadevše je ale Hitler jmenován říšským kancléřem (fce. premiera či spolkového kancléře).

Od této doby zde probíhá postupná totalizace a na dlouhou dobu se Německo stává diktaturou. Poté začalo uskutečňování likvidace odpůrců. Požár Říšského sněmu 27.února 1933, který zinscenovali sami nacisté, mu poskytl příležitost začít s útokem na odpůrce a to především komunisty.

Ovšem díky tajnému obnovení zbrojení a budování továren se zlepšina situace nezaměstnaných...

Roku 1934 vystoupilo Německo ze Společnosti národů, jelikož ostatní státy na to nereagovaly tak tato akce přinesla jen pozitiva pro Hitlera a nacisty. Tohoto roku se Hitler rozhodl zkoncovat se členy SA a NSDAP, kteří dosud věřili v socialistickou revoluci. tento čin odnesla hlavně SA která byla zakázána a její přední členové zavražděni či uvězněni - Noc dlouhých nožů.

1.srpna 1934 den před smrtí prezidenta Hinderburga se Hitlerovi podařilo spojit úřad říšského prezidenta a říšského kancléře. 

 Po obnovení armády, bez žádných nezinárodních důslednků obsadil demilitarozované Porýní.

V v říjmu r. 1936 byla ustanovena německo-italská smlova jmž se Třetí říše a Italské království staly spojenci a která určovala sféry vlivu v Evropě, a Německu se otevřela možnsot expanze na jih proti Rakousku, které do té doby i jako Madarsko chránila právě Itálie.

V roce 1938 se  podle časopisu TIME stal mužem roku. jelikož byl rakouskými nacisty kancléř Kurt Schuschnigg  odstoupit a na nejho místo nastoupil nacista Arthur Seyss-Inquart. Ten potom s Hitlerem ujednal vstup německých vosjk do rakouska  (tzv. anšlus), a 13. března 1938 bylo formálně vyhlášeno sjednocení obou zemí.

Další na řadě bylo Československo. Na kterém za pasivity Velké Británie a Francie v rámci politiky usmiřování - appeasementu vynutil odevzdání pro obranu čs. výhodného pohraničí s dokonalímý skoro dokončenými pevnostmy ale s německým obyvatelstvem. VB a Francie si myslely ,že -Hitler se nažral a koza zůstala celá, jak se mýlily-. 15. března 1939 byl na zyblém českém území ustanoven Protektorát Čechy a Morava, součást Třetí nebo Velkoněmecké říše. Odpočet války už běžel na plné obrátky.

Když nechtělo Polsko přistoupit na Hitlerovy požadavky ohledně exteritoriálních práv plánované dálnice a železnice spojující Německo a Východní Prusko a tak když Poláci nevyhověl ijeho příním tak se rozhodl použít síly. Pro ospravedlní tohoto čin byl zinscenován přepad Gliwické vysílačky.

23. srpna 1939 byla podepsána německo-sovětská dohoda  o neutočení. Hitlerovo vedení válečných operací bylo o mnoh oméně uspěšn énež jeho politická aktivita, však na ní také německo doplatí.

20.července 1944 jen těsně unikl pokusu o atentát vedený Clausem von Stauffenbergem, hrabětem ze Stauffenbergu.  20.dubna 1945 oslavil 56. narozeniny.

Jen deset dní po 56. narozeninách společne se svou dlouholetou přítelkyní a posléze manželkou spáchal v berlínském bunkru sebevraždu. Hitler se zabil výstřelem z pistole Walther PPK a současným skousnutím ampulky kyanidu. jeho tělo bylo s těmem Evy Branounové/Hitlerové vyneseno před bunkr a spáleno. Někteří odborníci se nicméně zabívali myšlenkou jestli se mu nepodařilo z Berlína uprchnout, ovšem většina důkazu podporuje všeobecný názor na sebevraždu a spálení. Tak skončila největší bestie v lidských dějinách...  

Zdroj: Antony Shaw -Druhá Světová Válka den po dni, Wkipedie

 

Náhledy fotografií ze složky Osobnosti Třetí říše

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář