Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekDotazy:

Pokud bysme měli nějaký dotaz napište do komentářů nebo nám napiště na níže uvedené emaily. Bude vám odpovězeno okamžitě nebo v co nejkratší době.

Vkládat dotazy můžete i prostřednictvím komentářů na stránkách. Při položení otázky formou komentáře, zvýšíte šanci na rychlejší odpověd přidáním kontaktního emailu.

Kontakty:

Thomson

11Thomson@seznam.cz

Kolomaznik

Kolomaznik333@seznam.cz

Soldier
domirek@seznam.cz

Můžete nás kontaktovat ve všem týkajího se webu nebo tématu války a to i přesto že naše tvorba obsahu s tématikou druhé světové války na tomto webu je dlouhodobě ukončena.

Komentáře obsahující spam či obsah zcela zjevně vybízející k násilí mohou být odstraněny. 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čtyři v tanku

(Richard Severyn, 26. 7. 2019 8:52)

Zdravím.
Mám prosbu. Chtěl bych se vydat po stopách mého oblíbeného seriálu z dětství Čtyři v tanku a pes. Nevíte kde se v Polsku točil tento seriál, kde skončil tank nebo je zajímavé muzeum o seriálu? Samozřejmě jsem srozuměn s výletem do Polska.
Díky za info.
Richard

Re: Čtyři v tanku

(K., 31. 12. 2019 14:42)

Dobrý den Richarde,
omlouvám se za opožděnou reakci, ale i přesto, že obsah obecně dlouhodobě netvoříme a o seriál nijak specificky nezajímáme a byl nám spíše jen inspirací při výmýšlení názvu, pokusím se odpovědět.

Tak jako psa Šarika hrálo více psů, stejně tak tank "Rudy" byl ztvárněn více stroji. Toto je v seriálu vidět v některých epizodách, např. v epizodě kde osádka uřízne hlaveň a v jednom z dalších záběrů má tank opět hlaveň běžné délky. Podobně filmaři podcenili pečlivost při tvorbě nápisu "Rudy" a otisků rukou a tlapy osádky. Tyto jsou na různých strojích rozdílně provedené. Při natáčení podle informací, které mám mělo být užito trojice tanků T-34/85, přičemž po natáčení dva prý měly sloužit jako cvičné cíle a následně skončit ve šrotu.
Třetí kus se možná nachází v Muzeu Motoryzacji i Techniki ve městě Otrębusy nedaleko Varšavy (http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl). Což nemohu potvrdit ani vyvrátit.

Poslední kus, který možná jako jediný nátáčení i dobu ponatáčecí "přežil" je v Muzeu Broni Pancernej v Poznani (https://www.facebook.com/MBPanc/, https://mapy.cz/zakladni?x=16.8971530&y=52.4281531&z=15&base=ophoto&source=osm&id=11990438). Jak můžete vidět na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=7g0wyNrHGws&t=10m53s, jedná se o muzejní řez tanku, ve kterém měly být natáčeny "interierové scény" pomocí kamer prostrčených vyřezanými otvory. Původně se jednalo o nepojízdný tank poškozený během bitvy o Poznan v roce 1945.

O skutečných místech natáčení nemám informace, předpokládám že většina byla natočena v ateliérech filomých studií ve městech Lodž, Vratislav, Zagan.

Doufám, že tato odpověd Vám alespon trochu pomohla. Pokud se skutečně po stopách tanku popř. možných míst natáčení vydáte, neváhejte se podělit o nové poznatky z takové cesty.
K.

já nevím co

(pakolp, 29. 9. 2008 21:15)

milý honzo já základku ještě nemám

Čeština

(Honza, 14. 6. 2008 22:07)

Pakolpe, nejsem učitel. Jelikož je ovládnutí zásad pravopisu věcí základního vezdělání, těkžko je učitelem každý, kdo tu základní školu v dětství vyšel.
Jsme Češi a znalost češtiny je pro nás tedy věcí naprosto samozřejmou.

to bylo pro honzu

(pakolp, 12. 6. 2008 19:37)

Čeština

(pakolp, 12. 6. 2008 19:36)

nic vezlym ale vy asi budete ucitel ja taky nepisu podle ceskych pravidel me to teda nevadi

www.vojna.net

(Kolomaznik, 10. 6. 2008 10:49)

To máš pravdu , to jsou. www.rudy102.estranky.cz

Zdar

(Vintcent, 10. 6. 2008 0:56)

www.vojna.net nejlepší videoweb o druhé světové válce,doporučuji navštivit

Věcná připomínka

(Honza, 19. 5. 2008 17:13)

Kdo chce být literárně činný, měl by se napřed naučit psát. Kolik Vám, milý autore nebo autoři, je? Takové hrubé chyby pravopisné a stylistické má nárok udělat snad jen žák 1. stupně devítiletky. Už při četbě prvního odstavce na mě jdou mdloby.