Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jeep Willys

28. 2. 2008

Jeep Willys MB

ObrazekJeep Willys MB (a Ford GPW) tento lehký užitkový vůz, který vznikl v době WWII a jeho název jeep (česky: džíp) se stal synonymem pro terénní automobily na celém světě. Stal se spolu s tankem Sherman americkou a spojenecko Druhávalečnou legendou. Tak se podtě podívat na pár infa o něm.

Takticko-technická data:

Typ: terénní osobní vůz s náhonem kol 4 x 4 Obrazek

Pohon: motor Willys 442, zážehový vodou chlazený řadový 4válec 2 199 ccm; rozvody L; komprese 6,5:1

Výkon: 60 k při 3 600 ot/min

Převodovka: 3 rychlosti vpřed, 1 vzad, redukční převodovka; jednokotoučová suchá spojka; bezuzávěrový diferenciál

Náhon: 4 x 4 (přední vypínatelný)

Brzdy: hydraulické

Podvozek: tuhé nápravy, odpružení na listových perech

Karosérie: rámová otevřená

Délka: 3,36 m

Šířka: 1,57cm

Výška s nasazenou střechou: 1,77 m

Rozvor: 203 cm

Rozchod kol: 123 cm

Světlá výška: 22 cm

Pneumatiky: 6,00 - 16

Hmotnost: 1045 kg

Dovolené zatížení: 360 kg

Maximální rychlost na silnici: 105 km/h

Výrobce: Willys-Overland / Ford Motor Company

Výroba: 1941-1945; Willys v tomto období vyrobil 361 349 vozů MB a Ford 277 896 vozů GPW

-Džípy byly v průběhu války neustále modernizovány a staly se velmi oblíbenými mezi americkými i spojeneckými vojáky.

-A jako každá legenda měl i -Jeep- spoustu lepších i horších verzí např.:

-sanitní úprava

-s delším rozvorem

-3 nápravový ,,jeep,, -Willys MT TUG (můžem zaslat fotku)

-železniční ,,jeep,,

-atd...

-Po 2,5tunových nákladácích Studebaker US6 je to neznámější vozidlo z USA používané v SSSR ze spojeneckých dodávek

-Po druhé světové válce se začaly Jeepy Willys prodávat i pro civilní účely.

-Automobil se stal základem pro nové typy džípů.

Tento legendární vůz byl snad nejznámějším vozidlem druhé světové války a proto jsme si ho vybrali jako titulní stranu pro náš -Malý soubor Druhé Světové Války a identický obrázek ,,Jeepa,, také pro portrét na tomto webu...

 

Náhledy fotografií ze složky Spojenecká lehká vozidla(Jeep Willys a Dodge WC)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Kolomaznik, 20. 6. 2008 19:26)

hele takhle po mensi mpopremyslen ikde to bejt nemusi a kd eto udelat jiian ksme s erozhodl probrat to s kamosem co na to on.. pak se uvidí..

...

(Honza , 20. 6. 2008 19:13)

1. Ostatní to pochopili nebo nepochopili s měkkým i. Kdyby tam bylo tvrdé, muselo by to být určené babám, kter by to pochopily nebp nepochopily.
2. Nehceš, ale neodděláš, to je teda logika... Když to šlo do menu, půjde to i z menu. Přejmenuješ ty jednotlivé kategorie a předěláš to v nastavení. Všechno jde, když se to umí a když se chce. Estránky jsou naprosto blbuvzdorný, vždyť to sám znám z Kriega.

...

(Kolomaznik, 20. 6. 2008 11:16)

1. To jsem nějak nepochopil. 2. Ano nehci být na ůrovni blogů ale z menu WWII neodendáme. jinde to jde ale u menu néé . Hansy

...

(Honza, 20. 6. 2008 7:22)

1. Ostatní pochopili. Neoředpokládám, že je tahle stránka psaná babám, které by to pak možná pochopilY.
2. Jelikož u nás žádná odpovídající zkratka neexistuje, píše se to celým názvem nebo zkráceně druhá světová. Však si sám vyber, jestli chceš posunout úroveň stránek dál nebo zůstat na úrovni blogů...

...............

(Kolomaznik, 19. 6. 2008 17:29)

Ale jakou zkratku bysi chtěl použít aby to ostaní pochopily? Jo a tu stránku nedělám tak že všechno zkopnu ale mám svůj názor a ten tu prezentuji...

...

(Honza, 16. 6. 2008 20:14)

Poslední zprávě nebylo rozuměno. Začátek jsem ješte dekódoval, že tomu mají nějaké baby rozumět, ale pak už je to jakási změť písmen.

.......

(Kolomaznik, 16. 6. 2008 19:24)

Ale jako uzkratk uby jso chtěk použít aby to ostaní pochopily? Jo a tu stránk unedělá mtak že všechn ozkopnu ale má msvůj názor a ten tu prezentuji

...

(Honza, 16. 6. 2008 19:02)

Jestli Tokio hotel nebo něco jinýho, to je jedno, jde o princip.
WWII nepatří do českého textu už tím, že jako zkratka anglických slov je to psáno velkými písmeny, což u nás nebývá. Prostě a jednoduše, přejímání výrazů z jiného jazyka se musí provádět s citem a s rozumem. Pro druhou světovou válku není asi nikde žádná rozumná zkratka a přejmout tu anglickou je naprostá kravina.
Ono zavést stránku s tím, že tam nataháš infotrmace a fotky odjinud, uspořádáš je po svým a prezentuješ, není na nic. Pokud nemáš tou stránkou co říct, není k ničemu a zvyšuje nepřehlednost internetu.

stránka

(Kolomaznik, 16. 6. 2008 17:57)

Né o to mi fakt nejde, a tokio hote lnesnášim a to je podle mě pro holky ale to mas jedno. takže ty mluvíš oto mže by u WWII měli být písmena malá nebo ja kto myslíš? A pokud bych chtěl osobní stánku mám profil anebo si udělám blog!!!!!

Stylistika

(Honza, 16. 6. 2008 17:26)

Dospělost není jen věcí věku, ale také chování se jako dospělý, k čemuž nepochybně patří i písemný projev.
V česky psaném textu velkým písmem psaná a W obsahující zkratka už při prvnm pohledu bije do očí a žádný seriózní autor by ji ve svém textu nepoužil.
Jestli se jen přidáváš k módě mít stráku a něco na ni napsat, pak se není o čem bavit a vyzdob si to třeba srdíčky a obzázky Tokio hotel...

Re: Stylistika

(Kolomaznik, 15. 6. 2008 22:14)

Nejde o to něco někde zkopčit, ale dlěa tto s nájekým nadšením, snahou je tu spouta zkopírovanýc hvěcí ale není příspěvěk či stránka kde bylo více jak 60% zkopírováno. O vlastních fotkách je tady jen jedna, a ješte né přímo naše(Thomsonoův otec =autor), fotky z webu se davat budem do té doby dokud nám budou vyhovova tvíce než vlastní neb okdyž vlastn ímít nebudem! Nevím kde vidíš hranici dítěte nekdo jím zůstává nebo se tak chová pořád mě je 15 a Thomsonovy 14, takže si web rudy102.cz odsud jen kvuli našemu věku! souhlasím spíše s tímto: ..vytvořit nějakou smysluplnou prezentaci vlastních fotek a poznatků.. Nemůžu tu ale mít všechno uplně od nás...

Stylistika

(Honza, 15. 6. 2008 22:02)

Pak se ovšem vnucuje otázka, o co tedy stránkou usiluješ. Zkopčit fotky a texty, dat to dohroady a prezentovat, nebo vytvořit nějakou smysluplnou prezentaci vlastních fotek a poznatků apod?
Tvoje poslední odpověď o snaze o nějakou smysluplnou práci zrovna nesvědčí. Jak už jsem řekl, použití téhle prasečí zkratky jakýkoliv projev degraduje natolik, že i kdyby nějakou faktografickou úroveň a hloubku měl, pořád bude jak od dítěte.

Re: stylistiku...

(Kolomaznik, 15. 6. 2008 11:02)

My používáme WWII jako zkratku pro WWIi prece každý kdo s eo Druhou světovou válku aspon trochu zajímá ví co WWII (WWI) znamená!

Jo a když už jsme řešili stylistiku...

(Honza, 14. 6. 2008 22:56)

Vřele doporučuji psát tento válečný konflikt pravým názvem - druhá světová válka. WWII je do očí bijící americká prasešina, která degraduje jakýkoliv česky psaný text na úroveň blogů, jeichž náctileté autorky se v prznění psaného slova a dělání ze sebe pitomce vyžívají.

Jeep

(Kenny, 4. 3. 2008 16:06)

fakt pekny jeep...